Kırılacak Eşyaların Paketlenmesi

tarafından
5315
Kırılacak Eşyaların Paketlenmesi

Kırılacak Eşyaların Paketlenmesi

Kırılıcak diye bildiğimiz eşyalar genelikle şöyle özetleyebiliriz. Porselen, cam, seramik, ve kristal eşyalar ve bunun gibi hasas eşyalar dahildir. Bu eşyaların çoğu genelikle mutfakta bulunsa da daha çok içme ve yeme işlerinde yardımcı olarak kullandığımız malzemelerdir. Bazı eşyalar misal ayna bu guruba girmez kırılabilir ama tanım önemli olarak anlaştıysak devam edebiliriz.

Paketleme

Genellikle nakliyeciler müşterilere ‘kırılacaklar’ toplumudur. Ama bazı müşteriler kırılacaklar tam olarak ne olduğunu bilemiyor. Bu nedenle bazen anlaşmamazlık oluyor ama aslında kırılacak denildiğinde mutfak eşyası demektir. Ama aslında sadece terim olarak bilinebilir.

Taşımacı da bu eşyaları hepsini kırılacak ve taşıma esnasında hepsi kırıldığı için böylece ismi de kırılacak diye kalmış. Taşıma esnasında artık nakliyeciler de bildiği için tüm kolileri hepsini kırılacak diye biliyorlar.
Ve hatta çoğu müşteriler de ufak tefek eşyalara kırılacak eşyalar diye hitap etmektedir.ler.
Ama aslında doğru bir paketleme’de hiç bir zarar ve ziyan olmadan istediğiniz yere nakledebilirsiniz.

Paketleme için gerekli olan malzemeler:

. Size yetecek kadar koli
. yeterli derece de büyüklükte koli
. Ambalaj malzemesi beyaz kağıt ve havalı naylon pıtpıt daha iyi iş yapar.
. Koli üzerinde yazmanız gereken yazı kırılacak veya içine yerleştirmiş olduğunzu eşyalar.

Tüm paketleme yapacağınız koliler için sırada paketlemeye başlamak

İyi paketleme her zaman eşyanızı kırılmadan taşınması sorunsuz bir taşıma demektir. Bu nednele kendiniz eşyanızı paketliyecekseniz muhakak güzelce paketleyin.

1: Ambalaj için orta boy koli tercih ediniz.
2: Tüm kırılacak eşyaları tek tek sarıp daha sonra kolilere yerleştirin.
3:Bardaklara genelikle dışlarını bardağın içi değil dışını sarın.
4:Sardıklarınızı koliye koymadan önce kolinin altını sağlam bir şekilde bantlayın.
5: Kolileri doldurduğunuz da hem altına hemde üstüne tampon olarak kullanın böylece kolilerinizi actığınzıda altı ve üstü ayırt edebilirsiniz.
6:Kolileri iyice doldurun üstünü boş bırakmayın daha sonra ise üzerine etiket yapıştırın sağına ve soluna koli içine ne yerleştirdiyseniz not edin etiketlerle.
7: Kolileri doldururken ağır olmasına dikkat edin ağır olan koliler taşıma esnasında her an patlayabilir.

Koli içi yerleştirme

Kolileri doldurduğunuzda üzerine kağıt veya pıtpıt ile iyice yerleştirin herhangi bir yırtılma veya patlamada eşyalarınız fazla hassar görmesin. Ve araçta istiflenmede üstü boş olmasın isrtifte dengeli istif olmaz.

Çok değer verdiğiniz eşyalarınızı özellikle kendiniz paketlemesini yapın çünkü hem nasıl paketlemişsiniz hemde taşıma esnasında kırılmaz. Bu tür sorunlar ve sıkıntıların olmamaması için kendiniz paketlemsi daha sağlıklıdır.

Eğer bu paketlenmiş olduğunuz kolileri kargo firmasına vermeyi düşünüyorsanız genellikle kargo firmaları kırılacak eşyalar için garanti vermiyor buda sigortasız taşıma demek. Ama yinede siz vermek istiyorsanız tüm kolileri sağlam altınız ve üstünü kenarları ile komple bantlayıp sağlam bir şekilde de kolilerin içini kırılacak eşyaları dik olacak şekilde ağır olmayacak şekilde tek tek
kırılacak eşyalarınızı yerleştirin. Ama kolileri ağır yapmayın tüm kolileri eşit şekilde duldurunuz. Ama kargoya verecekseniz eğer normal de 1 kat sarmanız gerekirken siz 3-4 kat en az daha kalın sarın çünkü kırılma ihtimalı olabilir. Genellikle kargo firmaları taşıma da dikatsizler taşımada yere düşürürler ayak altında sürüklerler bu nedenle paketleme önemlidir.